Hemşehrimiz Sorucuoğlu, Ziyaretlerde Bulundu

Hemşehrimiz Sorucuoğlu, Ziyaretlerde Bulundu

Cumhurbaşkanlığı Sağlık Merkezi Müdürü, Kastamonulu hemşehrimiz Kadir Sorucuoğlu, memleketinde birçok kurum ve kuruluşu ziyaret etti. Sorucuoğlu, ilk olarak geçtiğimiz günlerde çirkin bir saldırıya maruz kalan Pınarbaşı Belediyesi Başkanı Şenol Yaşar ile başkanlık makamında bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Yaşar’ın yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü ve ilçedeki yansımalarını anlattığı görüşmede Sorucuoğlu, şiddetin her türlüsünü karşı olduğunu, fakat bu olayın şiddetten de öte görevi başında bir devlet görevlisine yapılmasının ayrıca dikkate alınması ve adli makamların bunu mutlaka değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Kadir Sorucuoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kastamonu il merkezine geçerek temaslarına devam etti. Kastamonu Üniversitesi öğretim görevlilerinden Hakkı Çılgınoğlu ile bir araya gelerek Kastamonu’nun sosyal ve siyasi durumu hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Sorucuoğlu, ardından Araç ilçesine geçerek, ilçe kaymakamı, özel idare müdürü ve kaymakamlık çalışanlarını ziyaret etti. Ağırlıklı olarak ilçe sorunlarının konuşulduğu esnaf gezilerinde Kadir Sorucuoğlu ilçe halkı tarafından yoğun ilgiyle takip edildi. Sorucuoğlu, esnaf gezisi ardından Büyük Birlik Partisi ilçe başkanlığını da ziyaret ederek İlçe Başkanı Serdar Havakara ile bir araya geldi.

Ziyaret boyunca hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kadir Sorucuoğlu, ziyaretlerin önümüzdeki günlerde daha da artacağını belirtti. (Haber Merkezi)

Kaynak: www.sancakhaber.com