Sorucuoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki görevinden, Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Kadir Sorucuoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sağlık Merkezi Müdürlüğü görevinden istifa ettiğini duyurdu. 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde aday olmak için kamu görevlilerinin istifa tarihi 16 mart olarak seçim takviminde belirtilmişti.

Kadir Sorucuoğlu, istifasının ardından Kastamonu’ya geçerek Ak Parti İl Başkanlığına, Kastamonu Ak Parti Aday Adaylığı dosyasını sundu. Ak Parti İl Başkanlığına sevenleri ile birlikte gelen Sorucuoğlu burada dosyasını teslim ederek başvuru sürecini tamamladı.

Kastamonu Ak Parti Milletvekili aday adayı Kadir Sorucuoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“Türkiye Yüzyılı için Bismillah!!
2001 Yılında “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” diyerek çıktığımız bu kutlu yolda bugün memleketim, sevdam Kastamonu’na hizmet edebilmek için yeniden bismillah diyoruz. Bu şehre ve bu şehrin vefalı insanlarına hizmet edebilmek, başkentte şehrimizi layıkıyla temsil edebilmek için ve en önemlisi “Türkiye Yüzyılı” hedeflerimiz için durmak yok yola devam diyoruz.

Kıymetli hemşerilerim, değerli dava arkadaşlarım, inşallah bu kutlu yolda sizlerin destiğiyle şehrimizi kalkındıracak projeleri hep birlikte takip edeceğiz. Uzun yıllar Ankara bürokrasisinde bulunmanın verdiği tecrübe ve bilgi birikimiyle tüm vatandaşlarımızın derdine ilaç olup, her eli tutup, kucaklayacağız. Türkiye Yüzyılına girerken Kastamonu’muzu Cumhuriyetimizin 100. Yılına birlikte yükselteceğiz. Var gücümüzle çalışmaya hazırız, bugün Bismillah diyerek yola revan olma günüdür.
Hep beraber Türkiye Yüzyılı için Bismillah.” şeklinde konuştu.